Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Lista produktów producenta: Bornt to Bio

Kosmetyki Born to Bio tworzone są zgodnie z ideą, że natura jest źródłem rewitalizacji. 

Producent kosmetyków Born to Bio - francuska firma Bleue Planete z myślą o przyszłych pokoleniach stawia na produkty organiczne i ekologiczne zarówno w kosmetyce, pielęgnacji i higienie. Do produkcji organicznych kosmetyków wykorzystuje najłagodniejsze i najskuteczniejsze naturalne składniki. Natura jest bowiem źródłem rewitalizacji.


Najistotniejsze wartości dla Planete Bleue, to przede wszystkim solidarność, odpowiedzialność i dyscyplina. Certyfikat Ecocert (Cosmebio) zaświadcza, o  zgodności naszych produktów z surowymi i rygorystycznymi  kryteriami  ekologicznymi i Ecocert jest gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie produkty Planete Bleue są ekologiczne i organiczne.

Nasze produkty działają dzięki naturze i  są dostosowane do Twoich potrzeb.
Wszyscy używamy codziennie kosmetyków (żel pod prysznic, szampon, krem), które stosuje się bezpośrednio na skórę, a jednak...

Około 9000 substancji chemicznych jest regularnie używanych w przemyśle kosmetycznym spośród których część działa szkodliwe dla zdrowia. Oczywiście są one stosowane w na tyle małych ilościach, że kosmetyki je zawierające  spełniają wymogi przepisów sanitarnych i są dopuszczone do sprzedaży. Jednak skutki  długotrwałego stosowania tych substancji i gromadzenia w organizmie są nadal nieznane.
Kilka ostatnio przeprowadzonych badań przedstawia jakie ilości szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach są zagrożeniem dla zdrowia.

Teoretycznie każdy konsument ma dostęp do składu  żelu pod prysznic jakiego używa, gdyż prawo nakłada na producentów obowiązek, umieszczania tych informacji na opakowaniu produktu. Jednak w praktyce jest trudne do spełnienia wymienianie tam wszystkich składników.

Bleue Planet, traktuje to zobowiązanie bardzo poważnie. Każdy nasz organiczny kosmetyk ma  certyfikat Cosmebio /Ecocert. Co daje gwarancję że składa się on z produktów naturalnych, które są najlepsze dla skóry i włosów. Składniki, których używamy w naszych kosmetykach są wybierane spośród najbardziej łagodnych i skutecznych.


 


PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA


Formuła kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest oparta na wyciągu z bambusa, który rozświetla i odświerza skórę a dzieki właściwościom pobudzającym wewnątrzkomórkową przemianę materii ma również działanie odtoksyczniające. Ten wspaniały składnik obecny jest w całej serii produktów do pielęgnacji.
OLEJKI


Olejki roślinne BIO są w 100% czyste – organiczne. Pochodzą z pierwszego tłoczenia na zimno. Są skoncentrowanymi w tłuszczu kwasami i aktywnymi składnikami niezbędnymi dla skóry. Charakterystyczne dla marki Born to Bio są nowoczesne, kolorowe i funkcjonalne opakowania. Olejki te są dostępne w 100 ml w szklanej butelce z pompką – w 3 rodzajach.

SZAMPONY


Zawieraja bardzo aktywne kompleksy roslinne, dzięki którym skóra głowy  oraz włosy stają się naturalnie zdrowe. W ofercie Born to Bio znajdują się 4 rodzaje organicznych szamponów o pojemności po 300 ml.
ŻELE POD PRYSZNIC


Born to Bio ma w swojej ofercie wyjątkowo duży wybór bardzo delikatnych, kremowych żeli pod prysznic o łagodnym działaniu i naturalnych zapachach pobudzających zmysły. Kuszą pięknymi, kolorowymi opakowaniami o pojemności aż 300 ml. Zawierają 10-11% składników organicznych na 98,9% składników naturalnych. W swojej ofercie Born to Bio posiada żele zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
LINIA DLA DZIECI


Kosmetyki do pielęgnacji najbardziej delikatnej i wrażliwej dziecięcej skóry, stworzone na bazie organicznego aloesu.
DEZODORANTY


Wyjątkowo łagodne antyperspiranty organiczne z kompleksu z bambusa i olejków eterycznych, o naturalnych zapachach, zawierające zmiękczającą wodę kwiatową. Nie zawierają alkoholu ani aluminium. Nie plamią ubrań. Pochłaniają pot dzięki pudrowi z bambusa i ograniczają rozmnażanie się bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy dzięki kompleksowi olejków eterycznych. Dostępne w 4 tonacjach zapachowych.


 

Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.