Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Lista produktów producenta: Green People

Green People to lider w sprzedaży certyfikowanych produktów ekologicznych do pielęgnacji twarzy i ciała.

Marka Green People została stworzona przez Charlotte Vohtz, która głęboko wierzy, że nie należy używać takich substancji chemicznych jak SLS, parabeny czy sztuczne substancje zapachowe czy koloryzujące. Dlatego do produkcji kosmetyków marki Green People używa się wyłącznie naturalnych i organicznych składników najwyższej jakości. To dzięki naturalnym składnikom produkty posiadają certyfikat EcoCert, Soil Association i są jednymi z najczęsciej nagradzanumi kosetykami naturalnymi na świecie.


Green People to pionierska marka założona w 1997 roku.  Jest liderem w sprzedaży certyfikowanych produktów ekologicznych do pielęgnacji twarzy i ciała.  Oferuje szeroką gamę  produktów naturalnych jak: szampony, kremy do twarzy, mleczka do opalania i żele do mycia ciała, i wiele innych - to jedna z najpopularniejszych i największych marek wśród organicznych kosmetyków do pielęgnacji ciała w Wielkiej Brytanii.


Została założona przez matkę powodowaną chęcią  niesienia pomocy i ulgi cierpiącej córce.  W 1994 roku, 2-letnia Sandra cierpi na Atopowe Zapalenie Skóry i ciężkie alergie. Aby złagodzić jej dolegliwości jak swędzenie, pieczenie skóry, jej matka, Charlotte Vøhtz, postanawia  dotrzeć do sedna problemu.


Charlotte odkryła, że przyczyną  alergii skórnych Sandry był kontakt z produktami do higieny osobistej oraz środkami czystości.  Codzienny kontakt z substancjami drażniącymi, toksycznymi powoduje nagromadzenie się ich w organizmie a to może prowadzić do alergii  Lekarze zaproponowali Sandrze zabiegi na bazie sterydów, jednakże Charlotte postanowiła  szukać naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, zamiast tradycyjnych „chemicznych” kosmetyków.  Jednak, kiedy zaczęła sprawdzać, co zawierają niektóre z tych produktów, była przerażona, okazało się, że nawet te reklamowane jako "naturalne" mogą zawierać do 99,9%, chemikaliów syntetycznych. Charlotte mówi: "Od tej chwili zdałam sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy dziećmi  „wieku chemicznego” i że chemikalia wyprodukowane przez człowieka można znaleźć wszędzie. Czy wiesz ze?
• 1 na 4 osoby cierpi z powodu wrażliwości skóry lub alergii
• 100000 ton chemikaliów rocznie, wytworzonych przez człowieka stosuje się w tak zwanych "naturalnych" i "organicznych" produktach kosmetycznych
• do 60% tych substancji może być wchłaniane przez skórę
• Syntetyczne chemikalia wchłaniane przez skórę z pominięciem wątroby trafiają prosto do krwiobiegu. Nie są one w przeciwieństwie do substancji wchłanianych przez układ pokarmowy neutralizowane przez wątrobę.
• Wiele z tych substancji występujących samodzielnie uznane są za szkodliwe
• Syntetyczne składniki kumulują się w organizmie, co może prowadzić do egzem, alergii i zaburzeń immunologicznych


Charlotte była pod ogromnym wrażeniem gdy zobaczyła, że jej metody naturalne i naturalne produkty do pielęgnacji skóry znacząco wpłynęły na poprawę stanu zdrowia dziewczynki.  Postanowiła podzielić się swymi sukcesami z innymi.  Tak powstała marka Green People.


Dzisiaj w ofercie Green People można znaleźć: ponad 100 certyfikowanych produktów ekologicznych dla całej rodziny.
Po 15 latach istnienia, posiada  duże doświadczenie i wiedzę, zdobywa wiele nagród, a kosmetyki są wysoko oceniane przez specjalistów od chorób skóry.  Produkty Green People pakowane są w opakowania wyprodukowane z ponad 90% składników aktywnych, w celu ochrony środowiska. 


Green People oferuje kosmetyki dla dzieci – Organic Children, nastolatków – Oy! Organic Young, mężczyzn – Organic Homme oraz dla osób z wyjątkowo wrażliwą skórą – Organic Base. To naturalne produkty, które trafiają w potrzeby całej rodziny i wszystkich nawet najbardziej wymagających  klientów.  To bogata oferta zarówno do włosów, ciała, dezodorantów i kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Rozsądne ceny za doskonałą jakość to na pewno zaleta produktów Green People. 

  

 

 


 
Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.