SOLE I PŁYNY

Najczęściej kupowane

Producenci

Ostatnio przeglądane

Chlorek magnezu sześciowodny CZDA 1000 g Zobacz większe

Chlorek magnezu sześciowodny CZDA 200 g

ST1

Nowy produkt

organica-EC-LAB

200 g

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


13,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Chlorek magnezu sześciowodny CZDA, jest bardzo łatwo przyswajalną formą tego pierwiastka. Magnez jest jednym z podstawowych makroelementów. Znajduje się on we wszystkich komórkach organizmu i uznawany jest za jeden z najważniejszych pierwiastków odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie organizmu. Co ciekawe Magnez wchłania się lepiej przez skórę niż stosowany doustnie. Dlatego, jednym z najlepszych a zarazem najłatwiejszych sposobów dostarczenia go do naszego organizmu jest kąpiel w solance Chlorku Magnezu
Dzisiejsza dieta, styl życia oraz ciągły pośpiech mogą spowodować znaczne niedobory magnezu w naszym organiźmie. Profilaktyczne kąpiele z dodatkiem Chlorku Magnezu pozwolą nam cieszyć się jego właściwościami równocześnie relaksując nasze ciało po ciężkim dniu.

Korzyści: 
 • bardzo dobrze przyswajalna forma magnezu
 • stymuluje aktywność enzymów trawiennych
 • wspomaga wytwarzanie kwasu solnego w żołądku
 • obniża poziom stresu
 • wzmacnia kości i zęby
 • działa przeciwbakteryjnie
 • poprzez stymulowanie białych krwinek wzmacnia układ odpornościowy
 • wspomaga pracę układu trawiennego
 • wspomaga pracę układu nerwowego
 • korzystnie wpływa na wygląd skóry
Magnez, biorąc pod uwagę jego uzdrawiające działanie w szerokim wachlarzu chorób oraz zdolność do odmładzania starzejącego się organizmu, w pełni zasługuje na miano cudownego minerału. Wiemy, że odgrywa zasadniczą rolę w reakcjach wielu enzymów - szczególnie związanych z wytwarzaniem energii komórkowej - w utrzymaniu w dobrym stanie mózgu i układu nerwowego oraz w utrzymaniu w zdrowiu zębów i kości. 

Zastosowanie:
 • kąpiel magnezowa ponieważ ludzka skóra jest organem o największej powierzchni to właśnie podawanie magnezu poprzez skórę powoduje, że organizm przyswaja go praktycznie bezstratnie. W tym przypadku najlepiej jest wziąć kąpiel magnezową.
 • moczenie stóp
 • oliwka magnezowa - jako dezodorant, spray na obolałe miejsca, do masażu, 


Sposób użycia:

 • Kąpiel magnezowa - napełnić wannę ciepłą wodą, dodać 1-2 szklanki chlorku magnezu, rozpuścić. Moczyć ciało przez 20-30 minut, nie stosując w trakcie kąpieli żadnych środków myjących. W zależności od wrażliwości skóry, możemy odczuwać szczypanie skóry. W przypadku uszkodzenia skóry, odradza się branie kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu. Po kąpieli należy opłukać się czystą wodą i na osuszoną skórę nanieść balsam lub olej naturalny
 • Moczenie stóp - do miski ciepłej wody dodać 1-2 łyżki chlorku magnezu, rozpuścić a następnie moczyć stopy przez 20-30 minut. Po zabiegu należy opłukać nogi czystą wodą i użyć kremu do stóp lub olejku naturalnego
 • Oliwka magnezowa - możemy wykonać ją w proporcji 1:1 lub 1:2, w przypadku dezodorantu lepiej sprawdza się ta mocniej skoncentrowana, jednak na początku może szczypać w skórę, stąd też zaleca się stopniowe zwiększania stężenia. Oliwkę wykonujemy podgrzewając wodę destylowaną lub hydrolat, gorący płyn dodajemy do odmierzonej ilości chlorku magnezu w proporcjach: 1 porcja wody i 1 porcja chlorku magnezu lub 1/2 porci magnezu, gdy chcemy uzyskać słabszą oliwkę. Mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem. Stosujemy psikając kilkakrotnie pod pachę. Dezodorant ten nie zostawia żadnych śladów i jest bezzapachowy a dodatkowo dostarcza organizmowi bardzo cennych jonów magnezu.
 • Oliwka magnezowa jako mgiełka po kąpieli - po kąpieli spryskujemy całe ciało omijając nefralgiczne miejsca takie jak: twarz, narządy płciowe, sutki,miejsca uszkodzone, a następnie rozsmarowujemy. Podobnie jak w przypadku dezodorantu najlepiej stosować mgiełkę w proporcjach 1:1. Bardziej rozcieńczona może tracić swoje właściwości.

 • Jako środek na obolałe mięśnie, stawy, kości oraz na stłuczenia i obrzęki - spryskujemy obolałe miejsca i masujemy delikatnie. Bardzo pomocne na zakwasy po treningu i dziecięce stłuczenia łokci czy kolan, jeżeli w wyniku urazu nie powstały ranki. Zostawiamy po wmasowaniu na minimum 30 minut i jeśli czujemy dyskomfort możemy spłukać.
 • Do relaksujących masaży - używamy jej w ten sam sposób jak olejków do masażu.


Składniki (INCI) i specyfikacja:

Czystość: Czysty do analizy
Wzór chemiczny: MgCl2 x 6H2O
Numer CAS: 7791-18-6
Numer WE: 232-094-6
Nieorganiczny związek chemiczny
Postać: Krystaliczna

Właściwości fizyczne i chemiczne:

Forma: ciało stałe
Kolor: bezbarwny do białego
Zapach: bez zapachu
pH: 5,5 – 7 (5% roztwór)
Temperatura topnienia: 118°C
Temperatura wrzenia: 160°C
Temperatura rozkładu: 135°C
Gęstość: 1,57 g/cm3 (20°C)
Rozpuszczalność:
w wodzie: 1640 g/l (20°C)

Opinie

Napisz opinię

Chlorek magnezu sześciowodny CZDA 200 g

Chlorek magnezu sześciowodny CZDA 200 g

organica-EC-LAB

200 g