KOBIETA

Najczęściej kupowane

Producenci

Ostatnio przeglądane

Kubeczek menstruacyjny - RÓŻOW-Ladu CUP Zobacz większe

Kubeczek menstruacyjny - RÓŻOWY

Nowy produkt

Produkt dostępny

Ostatnie egzemplarze!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 14 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 14 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,80 zł.


119,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Kubeczek menstruacyjny wielokrotnego użycia RÓŻOWY firmy Lady Cup.

Bezpieczny - Nowoczesny - Prosty - Ekologiczny - Wygodny - Ekonomiczny - Higieniczny

LadyCup to nowoczesny kubeczek menstruacyjny, zakładany w podobny sposób co tampon. Podczas menstruacji krew gromadzi się wewnątrz LadyCup. Kubeczka menstruacyjnego mogą używać kobiety w każdym wieku: zarówno młode, które jeszcze nie współżyły, jak i panie stosujące antykoncepcję czy mamy. Kubeczek wyprodukowano wyłącznie z silikonu lekarskiego, używanego wyłącznie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Na idealnie gładkiej powierzchni nie pozostają żadne bakterie. Produkt nie wchłania żadnych cieczy, co oznacza, że nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy.


Korzyści:

 • 100% pełnowartościowa alternatywa dla podpasek higienicznych i tamponów,
 • łatwy w użyciu i konserwacji,
 • „oszczędny wobec środowiska naturalnego“ – w przypadku prawidłowej konserwacji można go używać nawet 15 lat,
 • ekologiczny i ekonomiczny – zwrot kosztów kupna LadyCup już po 4 miesiącach,
 • posiada optymalne rozmiary i gładka powierzchnie,
 • nie wywołuje reakcji alergicznych, obniża ryzyko zarażenia się chorobami bakteryjnymi oraz zapobiega powstaniu syndromu szoku toksycznego (TSS), który zagraża np. kobietom używającym tamponów,
 • jest odpowiedni również dla kobiet, które cierpią na egzemy lub inne alergie skórne na skutek używania tamponów lub lateksu, nie prowadzi do wysuszania błony śluzowej.


Produkt LadyCup otrzymał rekomendację Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz specjalny certyfikat biologiczny dla zastosowanego silikonu.


Sposób użycia:

Przed pierwszym użyciem zaleca się dezynfekcję kubeczka. Do dezynfekcji wystarczy użyć wody, np. gotować kubeczek przez 5 minut. Nie zaszkodzi to jego strukturze i właściwościom.

Aplikacja

Przed aplikacją pamiętajmy o dezynfekcji kubeczka, umyciu dłoni i odprężeniu. Do aplikacji można użyć lubrykantu na bazie wody. Jest to szczególnie polecane młodym Paniom. Najlepszymi pozycjami do umieszczenia kubeczka są pozycja stojąca i siedząca. Ich wybór zależy od osobistych preferencji i budowy ciała. Wprowadzenie kubeczka menstruacyjnego do wnętrza ciała ułatwia złożenie go wzdłuż na połowę. Prawidłowa aplikacja spowoduje, że kubeczek sam ułoży się wewnątrz pochwy.

Wprowadzenie

Aby sprawdzić, czy produkt został prawidłowo umieszczony, można spróbować go obrócić, dotykając dolnej części LadyCup Prawidłowo włożony produkt nie obraca się i zostaje w tej samej pozycji dzięki działaniu mięśni pochwy kobiety. Poprawnie umieszczony LadyCup leży niżej niż tampon. Jeśli wkładkę umieszczono prawidłowo, ta nie będzie przeciekać a kobieta nie będzie żadnego dyskomfortu.

Stosowanie

LadyCup jest w stanie utrzymać 15,5–21,2/26–34,3 ml krwi menstruacyjnej. Dzięki swojej konstrukcji to idealna pomoc w okresie menstruacji, podczas uprawiania wszystkich rodzajów sportu, podróżowania lub po prostu używania na co dzień. Z kubeczka LadyCup można również bezpiecznie korzystać w nocy. Produkt można nosić do 12 godzin dziennie bez wyjmowania. Opróźnianie uzależnione jest od intensywności krwawienia menstruacyjnego, około 2 do 5 razy dziennie. Projekt uchwytu ze specjalną szorstką powierzchnią ułatwia wyjmowanie. Wytrzymałość użytego silikonu gwarantuje optymalną elastyczność.

Wyjęcie, opróżnienie, przepłukanie

W zależności od obfitości krwawienia LadyCup należy opróżniać 2 do 5 razy dziennie. Po opróżnieniu można go po prostu opłukać wodą. Kubeczek można również wygotować lub wysterylizować w specjalnym roztworze. Wybór sposobu czyszczenia zależy od aktualnych możliwości osoby użytkującej.


Jak dbać o Lady Cup?

Najlepszym sposobem jest dezynfekcja kubeczka i pozostawienie go w miejscu z dostępem do powietrza, ale bez dostępu promieni UV, które z czasem mogą zmienić jego kolor. Aby to ułatwić swoim Klientkom, producent dołącza do opakowania stylowe, bawełniane woreczki. Dzięki nim kubeczek menstruacyjny będzie chroniony przed słońcem.


Jaki rozmiar:

LadyCup wyprodukowano w dwóch rozmiarach. Należy wybrać odpowiedni rozmiar zgodnie z podanymi poniżej informacjami:

S(mall) - odpowiedni dla kobiet, które nie rodziły lub dla kobiet poniżej 25. roku życia

 • średnica: 40 mm
 • długość: 46 mm
 • długość uchwytu: 19 mm
 • maks. pojemność: 21,2 ml

L(arge) - odpowiedni dla kobiet, które rodziły lub dla kobiet powyżej 25. roku życia

 • średnic:a 46 mm
 • długość: 53 mm
 • długość uchwytu: 13 mm
 • maks. pojemność: 34,3 ml

Szczegóły

Uchwyt w rozmiarze 19/13 mm można dowolnie skracać, aż do uzyskania odpowiedniej długości. Można go również całkowicie usunąć. Należy jednak uważać, by nie doszło do uszkodzenia LadyCup! Do skracania powinno się skorzystać z ostrego noża lub nożyczek.

Opinie

Napisz opinię

Kubeczek menstruacyjny - RÓŻOWY

Kubeczek menstruacyjny - RÓŻOWY

1 szt.