OLEJKI

Najczęściej kupowane

Producenci

Ostatnio przeglądane

Olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO

BM6

Nowy produkt

Zastosowanie:

przeziębienia, grypy, ból gardła, infekcje wirusowe, opryszczka, infekcje skórne, grzybice, brodawki, kurzajki, trądzik poparzenia, odleżyny, infekcje i grzybice narządów płciowych, pleśniawki pochwy, dezynfekcja powietrza

7 ml

 

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nie ma punktów za ten produkt.


7,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Olejek eteryczny  z drzewa herbacianego firmy Bamer, pozyskiwany jest z liści drzewa rosnącego w Australii i Nowej Zelandii.  Do Europy został przywieziony w 1927 roku i szybko uznany za roślinę leczniczą. Nazwa drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z herbatą, jego nazwa pochodzi z czasów podróży kapitana Cooka i pierwszych kolonizatorów Australii. Używali jego liści  do sporządzania leczniczej herbaty. Olejek ma silne działanie i nie należy stosować go u dzieci poniżej 6 lat.

Właściwości:Zastosowanie:
 • bakteriobójczy,
 • grzybobójczy,
 • wirusobójczy,
 • immunotropowy

a

a

a

a

a

 • przeziębienia,
 • grypy,
 • infekcje wirusowe,
 • infekcje skóry,
 • grzybice,
 • brodawki,
 • kurzajki, trądzik,
 • poparzenia,
 • odleżyny,
 • infekcje i grzybice narządów płciowych,
 • pleśniawki pochwy,
 • dezynfekcja powietrza.

Firma BAMER oferuje w 100% naturalne, czyste olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe już od 1993 roku. Olejki Bamer posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH, spełniają normy IFRA. Dodatkowo olejki eteryczne Bamer wpisane są do Rejestru Kosmetyków prowadzonego przez Instytut Medycyny Pracy. Olejki są starannie przebadane pod względem bezpiecznego stosowania ich na skórę. Mogą stanowić doskonały dodatek do kosmetyków. Silna koncentracja kompozycji, jak również brak rozcieńczenia olejków wyjaśniają wysoką wydajność oraz skuteczność  produktów w preparatach do zabiegów aromaterapeutycznych, inhalacji, kąpieli, masaży oraz dezynfekcji, odświeżania i aromatyzacji powietrza za pośrednictwem kominków, a także w saunach. Olejek jest w zaciemnionej, szklanej butelce, wyposażonej w pierścień gwarancyjny i kroplomierz.  Każdy produkt dopełniony jest także wielojęzyczną instrukcją i opakowaniem, gdzie znajdują się dodatkowo informacje o alergenach. Wyprodukowano w Polsce.


 

Sposób użycia:

Przed użyciem przeczytaj ulotkę (zdjęcie nr 2)

Opryszczka: dopuszcza się stosowanie nierozcieńczonego olejku. Należy za pośrednictwem patyczka nanieść olejek na opryszczkę i pozostawić, pamiętając aby po zabiegu unikać przedostania się olejku do jamy ustnej.

Kominek aromaterapeutyczny: wystarczy do napełnionej wodą miseczki dodać w zależności od wielkości pomieszczenia 5-10 kropli olejku lub kompozycji zapachowej, a następnie za pośrednictwem umieszczonej wewnątrz świeczki podgrzewać płyn.

Inhalacje: do naczynia z gorącą wodą dodać 5-10 kropli olejku, następnie okryć głowę ręcznikiem i wdychać parę. Oczy muszą być zmaknięte.

Przykładowa kompozycja przy infekcji układu oddechowego (2x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 3 krople
- olejek manuka 1 krople
- olejek lawendowy 1 krople

Przykładowa kompozycja na nawracające infekcje, wzmocnienie organizmu (1x dziennie przez 2 tygodnie):

- olejek z drzewa herbacianego 2 krople
- olejek lawendowy 2 krople
- olejek mięty pieprzowej 1 kropla

Tonik niskoalkoholowy: przeznaczony jest do pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnością do przetłuszczania, stanów zapalnych i trądzk. Do 100 ml przegotowanej lub naturalnej wody dodać 4-5 ml spirytusu (1 łyżka do herbaty) i 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych. Tonik należy wstrząsnąc przed użyciem. Maksymalny czas przechowywania to pół roku.

Przykładowa kompozycja na trądzik (2-3x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 5 kropli
- olejek lawendowy 5 kropli
- olejek petitgrain 4 krople
- olejek cedrowy 1 kropla

Przykładowa kompozycja na grzybicę skóry (3-4x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 5 kropli
- olejek lawendowy 5 kropli

Oliwka służy do pielęgnacji skóry suchej i normalnej. Do 100 ml naturalnego olejku np. migdałowego lub jojoba, dodaje się 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych.

Przykładowa kompozycja na grzybicę skóry (3-4x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 5 kropli

- olejek lawendowy 5 kropli

Przykładowa kompozycja na grzybicę paznokci (2x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 5 kropli

- olejek lawendowy 5 kropli

Patyczkiem natrzeć zmieniony chorobowo paznokieć, pozostawić mieszankę na 15 minut, a następnie zmyć wodą z mydłem.

Przykładowa kompozycja na odleżyny (2x dziennie):

- olejek z drzewa herbacianego 5 kropli

- olejek lawendowy 3 krople

- olejek rozmarynowy 2 krople

Pranie: ma antyseptyczne właściwości. Wystarczy umieścić w przegródce na płyn do 20 kropli olejku eterycznego. Sprawdzi się też przy praniu wielorazowych pieluszek.

Więcej szczegółów i zastosowań olejków eterycznych znajdziesz tutaj tutaj.

Kompozycje zapachowe i olejki eteryczne należy przechowywać szczelnie zamkniętą, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od dzieci. Nie pić. Unikać kontaktu z oczami. Aby odświeżyć powietrze, nasycone kompozycją wkładki z materiałów umieszcza się w samochodzie, łazienkach, szafkach, szufladach. Do odparowania kompozycji w mieszkaniu, sypialni, biurze stosuje się kominki zapachowe, nawilżacze i odświeżacze powietrza a także odkurzacze zgodnie z instrukcją obsługi tych urządzeń. Kompozycje i olejki oddziałują na niektóre tworzywa sztuczne. Przed ich zastosowaniem w urządzeniach upewnij się, że producent dopuszcza kontakt tych urządzeń z olejkami i kompozycjami zapachowymi. Stosowany do inhalacji jest skutecznym środkiem wykrztuśnym, usuwającym nadmiar śluzu z dróg oddechowych. Działa także kojąco w przypadku napadów kaszlu oraz zaziębienia. Pomaga przy depresji, nerwicę, migrenę, zaburzeniach snu.


Produkt:

 • naturalny
 • ekologiczny
 • nie testowany na zwierzętach
 • nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO

Olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO

Zastosowanie:

przeziębienia, grypy, ból gardła, infekcje wirusowe, opryszczka, infekcje skórne, grzybice, brodawki, kurzajki, trądzik poparzenia, odleżyny, infekcje i grzybice narządów płciowych, pleśniawki pochwy, dezynfekcja powietrza

7 ml

 

 

Produkty powiązane