OLEJKI

Najczęściej kupowane

Producenci

Ostatnio przeglądane

Olejek eteryczny GOŹDZIKOWY

BM8

Nowy produkt

Zastosowanie:

łagodny afrodyzjak, reumatyzm, artretyzm, nerwobóle, przeziębienia, bronchit, nudności, rozwolnienia, wzdęcia, zmęczenie umysłowe, apatia, depresja, stany zapalne dziąseł, bóle zębów

7 ml

 

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nie ma punktów za ten produkt.


7,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Olejek eteryczny  goździkowy firmy Bamer, uznawany jest za łagodny afrodyzjak stosowany przy zaburzeniu strefy seksualnej i zmniejszeniu libido. Ma charakterystyczny, korzenny, piernikowy zapach. Pochodzi przede wszystkim z Afryki i Madagaskaru. Najbardziej charakterystyczne właściwości olejku to: antyseptyczne, przeciwbólowe, pobudzające. Zalecany jest przy reumatyzmie, artretyzmie, nerwobólach, przeziębieniu, rodnościach, rozwolnieniu, wzdęciach, zmęczeniu umysłowym, apatii, deprestii. Olejek o silnym działaniu, dlatego nie należy przekraczać 2 kropli na jeden zabieg.

Firma BAMER oferuje w 100% naturalne, czyste olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe już od 1993 roku. Olejki Bamer posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH, spełniają normy IFRA. Dodatkowo olejki eteryczne Bamer wpisane są do Rejestru Kosmetyków prowadzonego przez Instytut Medycyny Pracy. Olejki są starannie przebadane pod względem bezpiecznego stosowania ich na skórę. Mogą stanowić doskonały dodatek do kosmetyków. Silna koncentracja kompozycji, jak również brak rozcieńczenia olejków wyjaśniają wysoką wydajność oraz skuteczność  produktów w preparatach do zabiegów aromaterapeutycznych, inhalacji, kąpieli, masaży oraz dezynfekcji, odświeżania i aromatyzacji powietrza za pośrednictwem kominków, a także w saunach. Olejek jest w zaciemnionej, szklanej butelce, wyposażonej w pierścień gwarancyjny i kroplomierz.  Każdy produkt dopełniony jest także wielojęzyczną instrukcją i opakowaniem, gdzie znajdują się dodatkowo informacje o alergenach. Wyprodukowano w Polsce.


 

Sposób użycia:

Przed użyciem przeczytaj ulotkę (zdjęcie nr 2)

Kominek aromaterapeutyczny: wystarczy do napełnionej wodą miseczki dodać w zależności od wielkości pomieszczenia 5-10 kropli olejku lub kompozycji zapachowej, a następnie za pośrednictwem umieszczonej wewnątrz świeczki podgrzewać płyn.

Przykładowa kompozycja - świąteczny zapach:

- olejek goździkowy 2 krople

- olejek pomarańczowy 2 krope

- olejek kolendrowy 2 krople

- olejek lawendowy 2 krople

- olejek cytrynowy w krople

 

Inhalacje: do naczynia z gorącą wodą dodać 5-10 kropli olejku, następnie okryć głowę ręcznikiem i wdychać parę. Oczy muszą być zmaknięte.

 

Masaż: do odmierzonej ilości nośnika (olej roślinny, bez sztucznych dodatków np. migdałowy, jojoba) dodajć 2-5 kropli olejku lub mieszanki (maks. z 5 olejków) i dokładnie wymieszać.

Przykładowa kompozycja na bóle reumatyczne:

- olejek goździkowy 2 krople

- olejek lawendowy 3 krople

- olej roślinny 1 łyżka

Wymieszać oleje i smarować obolałe miejsce kilka razy dziennie.

 

Kąpiel: do wypełnionej wodą wanny (temp. 37-38 C) dodać 10-15 kropli olejku. W celu podniesienia właściwości odżywczych można dodać 1 łyżkę miodu lub sól np. z Morza Martwego. Następnie zanurzamy ciało na 15-30 minut i delektujemy się kąpielą. Równie istotnym zaleceniem w przypadku kąpieli jest to, aby nie stosować wraz z nią środków myjąco-pieniących.

Krem: do 30 ml kremu, najlepiej półtłustego, naturalnego bez chemicznych, syntetycznych i perfumowanych dodatków, dodaj 5 kropli olejku eterycznego, a następnie starannie wymieszaj do jednolitej masy. Kremu należy zużyć w ciągu miesiąca.

Tonik niskoalkoholowy: przeznaczony jest do pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnością do przetłuszczania, stanów zapalnych i trądzk. Do 100 ml przegotowanej lub naturalnej wody dodać 4-5 ml spirytusu (1 łyżka do herbaty) i 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych. Tonik należy wstrząsnąc przed użyciem. Maksymalny czas przechowywania to pół roku.

Oliwka służy do pielęgnacji skóry suchej i normalnej. Do 100 ml naturalnego olejku np. migdałowego lub jojoba, dodaje się 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych.

 

Szampon: do 100 ml naturalnego szamponu należy dodać 20 kropli mieszanki olejków eterycznych i dobrze wstrząsnąc. Szampon można przechowywać maksymalnie 3 miesiące.

Pranie: ma antyseptyczne właściwości. Wystarczy umieścić w przegródce na płyn do 20 kropli olejku eterycznego. Sprawdzi się też przy praniu wielorazowych pieluszek.

Więcej szczegółów i zastosowań olejków eterycznych znajdziesz tutaj tutaj.

Kompozycje zapachowe i olejki eteryczne należy przechowywać szczelnie zamkniętą, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od dzieci. Nie pić. Unikać kontaktu z oczami. Aby odświeżyć powietrze, nasycone kompozycją wkładki z materiałów umieszcza się w samochodzie, łazienkach, szafkach, szufladach. Do odparowania kompozycji w mieszkaniu, sypialni, biurze stosuje się kominki zapachowe, nawilżacze i odświeżacze powietrza a także odkurzacze zgodnie z instrukcją obsługi tych urządzeń. Kompozycje i olejki oddziałują na niektóre tworzywa sztuczne. Przed ich zastosowaniem w urządzeniach upewnij się, że producent dopuszcza kontakt tych urządzeń z olejkami i kompozycjami zapachowymi. Stosowany do inhalacji jest skutecznym środkiem wykrztuśnym, usuwającym nadmiar śluzu z dróg oddechowych. Działa także kojąco w przypadku napadów kaszlu oraz zaziębienia. Pomaga przy depresji, nerwicę, migrenę, zaburzeniach snu.

 


Produkt:

 naturalny
 ekologiczny
 nie testowany na zwierzętach
 nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny GOŹDZIKOWY

Olejek eteryczny GOŹDZIKOWY

Zastosowanie:

łagodny afrodyzjak, reumatyzm, artretyzm, nerwobóle, przeziębienia, bronchit, nudności, rozwolnienia, wzdęcia, zmęczenie umysłowe, apatia, depresja, stany zapalne dziąseł, bóle zębów

7 ml

 

 

Produkty powiązane