OLEJKI

Najczęściej kupowane

Producenci

Ostatnio przeglądane

Olejek eteryczny JAŁOWCOWY

BM9

Nowy produkt

Zastosowanie:

choroby płuc, antycellulitowe, likwiduje rozstępy, otyłość, żylaki, obniża ciśnienie krwi, reguluje gospodarkę płynami w organizmie, moczopędny, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczny, likwiduje zmęczenie umysłowe, bezsenność, lęki, bóle menstruacyjne, nadciśnienie, bóle reumatyczne, zapalenie skóry, trądzik, łojotok

7 ml

 

 

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

Ostatnie egzemplarze!

Nie ma punktów za ten produkt.


7,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Olejek eteryczny  jałowcowy firmy Bamerotrzymywany przez destylację jagód (szyszek) z parą wodną. Wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i ściągające dlatego jego stosowanie jest wskazane w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Doskonałym sposobem jest dodanie kilku kropli olejku do kremu czy też samodzielne stworzenie toniku. Masaże z zastosowaniem olejku z jałowca (w rozcieńczeniu w oleju bazowym) łagodzą zakwasy i bóle reumatyczne oraz działają antycellulitowo. Aromatyzacja powietrza olejkiem jałowcowym (np. za pomocą kominka do aromaterapii) nie tylko skutecznie dezynfekuje powietrze, ale również wpływa korzystnie na stan ducha, gdyż olejek ten wzmacnia i dodaje energii. Jego stosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku osób cierpiących na choroby płuc, nerwowych, wyczerpanych fizycznie i psychicznie. Olejek jałowcowy wpływa również na porost włosów. Wystarczy dodać go do naturalnego szamponu lub olejku, który w formie maski nakłada się przed myciem na kilka godzin lub nawet całą noc.  Poprawia tym samym prawidłowe ukrwienie skóry głowy i odżywia cebulki włosów. Nie stosować w czasie ciąży.

Firma BAMER oferuje w 100% naturalne, czyste olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe już od 1993 roku. Olejki Bamer posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH, spełniają normy IFRA. Dodatkowo olejki eteryczne Bamer wpisane są do Rejestru Kosmetyków prowadzonego przez Instytut Medycyny Pracy. Olejki są starannie przebadane pod względem bezpiecznego stosowania ich na skórę. Mogą stanowić doskonały dodatek do kosmetyków. Silna koncentracja kompozycji, jak również brak rozcieńczenia olejków wyjaśniają wysoką wydajność oraz skuteczność  produktów w preparatach do zabiegów aromaterapeutycznych, inhalacji, kąpieli, masaży oraz dezynfekcji, odświeżania i aromatyzacji powietrza za pośrednictwem kominków, a także w saunach. Olejek jest w zaciemnionej, szklanej butelce, wyposażonej w pierścień gwarancyjny i kroplomierz.  Każdy produkt dopełniony jest także wielojęzyczną instrukcją i opakowaniem, gdzie znajdują się dodatkowo informacje o alergenach. Wyprodukowano w Polsce.


 

Sposób użycia:

Przed użyciem przeczytaj ulotkę (zdjęcie nr 2). Zawsze przed stosowaniem jakiegokolwiek produktu na skórę należy wykonać próbę alergiczną.

Kominek aromaterapeutyczny: wystarczy do napełnionej wodą miseczki dodać w zależności od wielkości pomieszczenia 5-10 kropli olejku lub kompozycji zapachowej, a następnie za pośrednictwem umieszczonej wewnątrz świeczki podgrzewać płyn.

 Przykładowa kompozycja na zmęczenie umysłowe:

  • olejek jałowcowy 5 kropli
  • olejek mięty pieprzowej 2 krople
  • olejek goździkowy 1 kropla
  • olejek ylangowy 1 kropla

Inhalacje: do naczynia z gorącą wodą dodać 5-10 kropli olejku, następnie okryć głowę ręcznikiem i wdychać parę. Oczy muszą być zmaknięte.

 

Masaż: do odmierzonej ilości nośnika (olej roślinny, bez sztucznych dodatków np. migdałowy, jojoba) dodajć 2-5 kropli olejku lub mieszanki (maks. z 5 olejków) i dokładnie wymieszać.

 

Kąpiel: do wypełnionej wodą wanny (temp. 37-38 C) dodać 10-15 kropli olejku. W celu podniesienia właściwości odżywczych można dodać 1 łyżkę miodu lub sól np. z Morza Martwego. Następnie zanurzamy ciało na 15-30 minut i delektujemy się kąpielą. Równie istotnym zaleceniem w przypadku kąpieli jest to, aby nie stosować wraz z nią środków myjąco-pieniących.


Przykładowa kompozycja na otyłośc i nadciśnienie (wieczorna kąpiel, 1x w miesiącu masaż ciała):

  • olejek jałowcowy 5 kropli
  • olejek cytrynowy 5 kropli
  • olejek cyprysowy 5 kropli

Przykładowa kompozycja na artretyzm, reumatyzm  lub hemoroidy:

  • olejek jałowcowy 10 kropli
  • miód 1 łyżka

Krem: do 30 ml kremu, najlepiej półtłustego, naturalnego bez chemicznych, syntetycznych i perfumowanych dodatków, dodaj 5 kropli olejku eterycznego, a następnie starannie wymieszaj do jednolitej masy. Kremu należy zużyć w ciągu miesiąca.

Maseczka:

Przykładowa kompozycja do cery trądzikowej i tłystej:

  • glinka zielona 3 łyżki
  • olejek jałowcowy 5 kropli

Całość rozrabić z wodą aż do uzyskania masy o gładkiej konsystencji. Maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy z pominięciem okolic oczu i ust. Po 10 minutach spłukujemy ciepłą wodą i smarujemy odżywczym kremem lub olejkiem. W trakcie spryskiwać twarz np. organiczną wodą z gorzkiej pomarańczy, tak aby maseczka nie wyschła  i nie podrażniła skóry.

Tonik niskoalkoholowy: przeznaczony jest do pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnością do przetłuszczania, stanów zapalnych i trądzk. Do 100 ml przegotowanej lub naturalnej wody dodać 4-5 ml spirytusu (1 łyżka do herbaty) i 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych. Tonik należy wstrząsnąc przed użyciem. Maksymalny czas przechowywania to pół roku.

Oliwka: służy do pielęgnacji skóry suchej i normalnej. Do 100 ml naturalnego olejku np. migdałowego lub jojoba, dodaje się 10-15 kropli mieszanki olejków eterycznych.

 

Szampon: do 100 ml naturalnego szamponu należy dodać 20 kropli mieszanki olejków eterycznych i dobrze wstrząsnąc. Szampon można przechowywać maksymalnie 3 miesiące.

Pranie: ma antyseptyczne właściwości. Wystarczy umieścić w przegródce na płyn do 20 kropli olejku eterycznego. Sprawdzi się też przy praniu wielorazowych pieluszek.

Więcej szczegółów i zastosowań olejków eterycznych znajdziesz tutaj tutaj.

Kompozycje zapachowe i olejki eteryczne należy przechowywać szczelnie zamkniętą, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od dzieci. Nie pić. Unikać kontaktu z oczami. Aby odświeżyć powietrze, nasycone kompozycją wkładki z materiałów umieszcza się w samochodzie, łazienkach, szafkach, szufladach. Do odparowania kompozycji w mieszkaniu, sypialni, biurze stosuje się kominki zapachowe, nawilżacze i odświeżacze powietrza a także odkurzacze zgodnie z instrukcją obsługi tych urządzeń. Kompozycje i olejki oddziałują na niektóre tworzywa sztuczne. Przed ich zastosowaniem w urządzeniach upewnij się, że producent dopuszcza kontakt tych urządzeń z olejkami i kompozycjami zapachowymi. Stosowany do inhalacji jest skutecznym środkiem wykrztuśnym, usuwającym nadmiar śluzu z dróg oddechowych. Działa także kojąco w przypadku napadów kaszlu oraz zaziębienia. Pomaga przy depresji, nerwicę, migrenę, zaburzeniach snu.

 


Produkt:

  •  naturalny
  •  ekologiczny
  •  nie testowany na zwierzętach
  •  nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny JAŁOWCOWY

Olejek eteryczny JAŁOWCOWY

Zastosowanie:

choroby płuc, antycellulitowe, likwiduje rozstępy, otyłość, żylaki, obniża ciśnienie krwi, reguluje gospodarkę płynami w organizmie, moczopędny, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczny, likwiduje zmęczenie umysłowe, bezsenność, lęki, bóle menstruacyjne, nadciśnienie, bóle reumatyczne, zapalenie skóry, trądzik, łojotok

7 ml

 

 

Produkty powiązane